Габробракон (Habrobracon hebetor Say)
Ціна: 1.000 шт. = 180 грн.

Габробракон (Habrobracon hebertor Say.)

це комаха (2 - 3,5 мм) жовто-бурого або чорного кольору, вусики чітко простежуються, і вони коротші за тіло. Личинки білі, безногі, природньо зимуючі в опавших листях та дуплах дерев.Паразит понад 60 видів гусениць лускокрилих: комплексусовок (капустяної, мальвової, бавовняної) стеблового метелика та інших шкідників польових та овочевих культур. Ентомофаг габробракон поряд з трихограмою посідає провідне місце в біологічному захисті овочевих, плодових, технічних та інших сільськогосподарських культур. Випробування дії габробракона в Україні показали достатню ефективність його у захисті польових культур від стеблового метелика, бавовняної та інших совок.


СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ (КУЛЬТУРИ, СПЕКТР ХВОРОБ РОСЛИН, ШКІДНИКІВ ТА БУР'ЯНІВ):

- Кукурудза - кукурудзяний та лучний метелик, підгризаючі совки;
- Соняшник - підригаючі совки;
- Соя, нут - листогризучі та підгризаючі совки;
- Томати, перець, капуста, баклажани - листогризучі та підгризаючі совки;
- Цукровий та кормовий буряк - совки, бурякові мінуючі мухи, лучний метелик;
- Плодові культури (яблуня, груша, слива, абрикос) - плодожерки, листокрутки;
- Баштанні культури (кавун, диня, гарбуз) - совки;

ОСНОВНІ ШКІДНИКИ, ПРОТИ ЯКИХ ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТОВУЮТЬ БРАКОНА

Капустяна совка (Mamesta brassicae L.)

Поширена скрізь. Пошкоджує хрестоцвіті культури, особливо капусту та багато овочевих і плодових. Літ метеликів починається у травні. Спочатку гусениці тримаються колоніями на нижній стороні листя, зскрібаючи з нього м’якоть, надалі починають вгризатися в тканини рослин. У результаті активної життєдіяльності шкідника товарна продукція втрачає свої первісні якості. Викликає пошкодження листового апарата, бутонів, квіток і паростків.Бавовникова совка (Heliothys armigera Hb.)

Поширена в лісостепу, степу, Криму. Пошкоджує бавовник, нут, томати, кукурудзу, тютюн, кабачки, люцерну, горох, кунжут тощо. Метелики з'являються в травні. Самиці відкладають яйця по одному в верхні частини рослин, переважно на генеративні органи. Одна самиця може відкласти до 2700 яєць. Через 3-4 дні виходять личинки, які спочатку скелетують листя, пошкоджують квітки, зав'язі, насіння. На кукурудзі гусениці пошкоджують зерно податків, у тютюну – насіння в коробочках, у плодах томатів виїдають насіння.

Кукурудзяний стебловий метелик (Ostrinia nubilalis Hb.)

Дуже шкодить кукурудзі, просу, сорго, рису, пшениці, вівсу, ячменю. Гусениці кукурудзяного (стеблового) метелика прогризають ходи в стеблах, ніжках і стержнях початків та волоті. Пошкоджені стебла підламуються і падають, молоді початки і волоть обламуються.

ВИПУСК БРАКОНА

Рекомендується починати при досягненні гусениць шкідників другого віку І генерації. Повторний випуск здійснюють через 5- 8 днів. Кількість бракона, необхідна для випуску, визначаєтьсятак: при щільності гусениць шкідника від 5 до 10 особин на 100 рослин випускають 1000 самок паразита на 1 га у кожен строк. При щільності до 20 шкідників – по 2000 самок, понад 20 особин шкідника – 3000 і більше. Норма витрати: 500-5000 осіб на 1 га Інтервал між обробками 7-10 днів, кратність обробок - 2-3 обробки. Вся продукція супроводжується паспортом та сертифікатом якості незалежною лабораторією.
← Назад